Корупційний скандал у Києві: як Комарницький та чиновники КМДА “дерибанили” землю столиці

Після оприлюднення НАБУ відео про спецоперацію «Чисте місто», яка викрила масштабні схеми заволодіння столичною землею, у центрі уваги опинилися депутати Київради та посадовці КМДА, причетні до цих оборудок.

Про це повідомляє “АНТИКОР”.

Хоча НАБУ офіційно не розкриває імен без рішення суду, скандал спричинив затримання й звільнення у Київській міській адміністрації. У підсумку стало відомо, що головним організатором схеми є Денис Комарницький, який наразі переховується. Серед інших фігурантів – заступник Кличка Петро Оленич, секретар Київради Володимир Бондаренко, голова земельної комісії Михайло Терентьєв, заступник директора КП «Спецжитлофонд» Юрій Леонов, заступник директора КП «Благоустрій» Олексій Мушта.

Також з’ясувалося, що депутат Київради від «Батьківщини» Олена Марченко отримала 100 тисяч доларів за лобіювання рішень для забудовників. Вона стала депутатом саме завдяки Комарницькому, який мав вплив на формування списків більшості партій у Київраді. Його людиною також є Михайло Терентьєв (УДАР) та Володимир Бондаренко (екс-УДАР).

Як працювала схема?

Чиновники КМДА передавали Комарницькому інформацію про комунальні землі Києва, після чого використовувалася так звана «туалетна» схема. На вільній ділянці будували якусь споруду (туалет, сарай), потім її приватизували, а далі – оформлювали землю під її «обслуговування». Після приватизації ділянку швидко перепродавали, і повернути її місту ставало неможливо.

Одним із ключових виконавців схеми був Юрій Леонов, який допомагав оформлювати документи й проштовхував потрібні рішення через Київраду. Він також отримав вигоду від забудови території заводу «Коммаш» на Васильківській.

Записи НАБУ показують, що насправді діяльністю земельної комісії керувала не її голова Михайло Терентьєв, а Комарницький через свою довірену особу – Олену Марченко. За свідченнями фігурантів справи, Комарницький мав фактичний контроль над голосуваннями у Київраді та навіть роздавав вказівки секретарю Київради Володимиру Бондаренку.

Куди йшли гроші?

Згідно з матеріалами НАБУ, заступник голови КМДА Петро Оленич звітував Комарницькому та брав участь у новій схемі – привласненні нерухомості колишніх представників ОПЗЖ. В одному з перехоплень він хвалиться, що «зібрав те, що погано лежало».

НАБУ також зафіксувало розмову, де Оленич повідомляє Комарницькому, що через конвертаційний центр вони вивели 300 мільйонів доларів.

Що далі?

Наразі деякі фігуранти знаходяться у СІЗО, частина – на свободі під заставу. Мер Києва Віталій Кличко повідомив про звільнення заступника голови КМДА Петра Оленича, Юрія Леонова та Олексія Мушти. Щодо депутатів Київради рішення має ухвалювати Київрада.

Але головне питання не в тому, чи будуть посаджені винні, а в тому, хто замінить Комарницького та чи будуть зруйновані корупційні схеми, які роками висмоктували з Києва мільйони. Адже, як показує практика, у вакуумі такі схеми не залишаються.

Більше актуальних матеріалів по темі

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні...

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання...

Експравоохоронець уник покарання за хабар через перекваліфікацію на шахрайство

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області перекваліфікував дії колишнього слідчого,...

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під домашнім арештом: звинувачення у махінаціях із гуманітарними авто

Останні місяці міський голова Ірпеня Олександр Маркушин переживає складний...

Посадовець Дніпропетровської ОДА Герман Масяйкін приховав майно на 6,04 млн грн

Завідувач сектору з питань дотримання прав і свобод відділу...

Поява Олеся Довгого на благодійному заході викликала обурення через його корупційне минуле

Поява екссекретаря Київської міської ради часів Леоніда Черновецького Олеся...

Ексзаступник глави ДБР Олександр Бабіков три роки ухилявся від сплати аліментів

Засновник адвокатського об’єднання «Дефенсорес», колишній заступник голови Державного бюро...

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували...

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила...