Владислава Молчанова виводить кошти через кіпрські офшори

Власниця групи компаній «Столиця груп» Владислава Молчанова використовує офшорні структури на Кіпрі для виведення коштів.

Діяльність «Столиця груп»

«Столиця груп» — відомий київський забудовник, який реалізував проєкти ЖК «Варшавський квартал», ЖК «Ліпінка», ТРЦ «Ретровіль» і через партнерів є співвласником мережі супермаркетів Novus. Компанія також підписала меморандум із владою Києва про добудову довгобудів збанкрутілого банку «Аркада».

Власниками ТОВ «Столиця груп» є син Молчанової Іван, три литовські партнери (Маріна Познякова, Агне Рузгієне, Раймондас Туменас) і кіпрська фірма Elakol Developments Limited. Ці ж особи та кіпрська компанія володіють британською фірмою Stolitsa Group London Limited, яка в липні 2024 року змінила назву на Sticktop LTD.

Кіпрський слід

Контроль над британською компанією здійснює Elakol Developments Limited, зареєстрована на Кіпрі в 2008 році. Вона є основним акціонером Sticktop LTD із часткою 100 тис. фунтів стерлінгів. Директоркою компанії вказана Єкатерина Торала, яка також керує іншою кіпрською фірмою — S.G. Stolitsa Group Limited.

Elakol Developments Limited є мажоритарним власником британської компанії Alliance 1903 LTD, створеної у серпні 2022 року, через пів року після початку повномасштабного вторгнення РФ. Керували нею Іван Молчанов і згадані литовські партнери. Згодом до них приєдналася кіпрська Armiks Dk Estate Ltd, пов’язана зі скандальним екскерівником «Київміськбуду» Ігорем Кушніром. Директоркою Armiks є Юлія Ясіна, яка також управляє Koksi Holding Ltd — компанією, на яку Кушнір записав віллу на Лазуровому узбережжі вартістю 20 млн євро. У жовтні 2023 року Владислава Молчанова стала контролером Alliance 1903 LTD. На кінець 2023 року оборотні активи компанії перевищували 1 млн фунтів стерлінгів.

Читайте також: Влада Молчанова продовжує бізнес із росіянами через офшори, незважаючи на війну

Словацький зв’язок

Koksi Holding Ltd співпрацює з кіпрською CSP Fiduciary Service Ltd, яка входить до керівництва Aksioma Collective AIF V.C.I.C. Ltd. У листопаді 2022 року остання стала співзасновницею словацької компанії FIBIS, s.r.o., створеної в 2009 році Владиславою Молчановою та її колишнім чоловіком Олегом Молчановим. FIBIS займається ремонтом автомобілів і продажем автозапчастин, і в 2023 році її прибуток подвоївся. Додавання Aksioma Collective до керівництва FIBIS у 2022 році свідчить про довгострокове партнерство Молчанової та Кушніра.

Молчанова в інтерв’ю розповідала, що до 2000-х її чоловік мав великий бізнес, який нібито намагалися «віджати» бандити, змусивши її тікати з дітьми. Ексчоловік і досі разом із нею керує FIBIS.

Кіпр і київські забудови

Elakol Developments Limited зареєстрована в Нікосії (вул. Кеннеді, 64, офіс 301), де також розташована Nambel Holdings Limited. Остання пов’язана з київськими підприємствами, зокрема ТОВ «Відрада-буд», де уповноваженою особою є Христина Обухівська, сестра депутата Київради Дениса Москаля — бізнес-партнера Молчанової. Nambel Holdings очолює Єкатерина Торала, яка також керує Nigazum Holdings Limited. Остання разом із литовськими партнерами Молчанової була співвласником ТОВ «Будмегасервіс», що в 2016 році потрапило в скандал через забудову лісу в Святошинському районі Києва.

Політичні зв’язки

Денис Москаль, депутат Київради від «Батьківщини», яку відкрито фінансує Молчанова, у 2007–2012 роках був помічником Андрія Портнова, ексзаступника глави АП за Януковича. Портнов має бізнес у Словаччині, де в 2016 році заснував ФОП із консультаційних послуг і до 2020 року керував Leshko Group s.r.o. Його місце реєстрації — Братислава, що збігається з діяльністю Молчанової в цій країні.

Висновки

Складна мережа офшорних компаній на Кіпрі, у Великій Британії та Словаччині, якими керує Владислава Молчанова, свідчить про виведення коштів із України. Зв’язки з Кушніром, Портновим і Москалем, а також скандали довкола київських забудов вказують на можливі корупційні схеми. Фінансова діяльність «Столиця груп» і її офшорів потребує ретельної перевірки правоохоронними та антикорупційними органами, щоб з’ясувати походження коштів і законність операцій.

Більше актуальних матеріалів по темі

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх...

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних...

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко,...

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших...

Родина Євтягіних із російськими паспортами веде бізнес у РФ і уникає санкцій в Україні

Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали...

БЕБ викрило схему відмивання 1,78 млрд грн за участю «Столичної Ювелірної Фабрики»

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення...

Депутат на пільгах: як Артем Кунаєв отримує бюджетні кошти за оренду квартири, пов’язаної з його родиною

Народний депутат від «Слуги народу» Артем Кунаєв отримує з...

Керівник Кіровоградської прокуратури Ян Стрелюк може бути причетним до аграрних схем на Полтавщині

Керівник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк, який раніше очолював...

Корупційний скандал у тилу: «Гранпрі ЛТД» судиться з Міноборони через мільярдну закупівлю

У червні 2025 року ДП «Державний оператор тилу» (ДОТ),...