Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує елітний автомобіль Bentley Bentayga, яким вона користується.

Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з деклараціями за 2019–2022 роки, Гончарова виглядає скромною посадовицею, але за цей період у її близьких з’явилися дві квартири в елітних житлових комплексах Києва та дві земельні ділянки на березі Дніпра, оформлені на родичів її чоловіка, адвоката Миколи Гончарова, та близьку подругу. За попередніми даними, у 2020–2022 роках Гончарова заробила на справах у прокуратурі понад 2 млн доларів, використовуючи криптогаманці для переведення коштів.

У 2024 році Гончарова задекларувала дохід від відчуження рухомого майна в розмірі 1,89 млн грн та автомобіль Volvo XC90 (2018), оцінений у 877,5 тис. грн. Основне матеріальне забезпечення сім’ї, ймовірно, лягає на її чоловіка, Миколу Гончарова, зареєстрованого в Рубіжному Луганської області. У 2012 році проти нього порушували кримінальну справу за крадіжку (ч. 1 ст. 185 КК), шахрайство групою осіб (ч. 2 ст. 190 КК) та викрадення документів (ч. 3 ст. 357 КК). У 2014 році його визнали винним у шахрайстві, але звільнили від покарання з випробувальним терміном. Нині Микола Гончаров є співробітником адвокатського об’єднання Bona Fide Group (код 42670118).

Вікторія Гончарова зареєстрована в Києві за адресою вул. Ломоносова, 28/41 (гуртожиток Київського національного університету). З нерухомості вона декларує лише орендовану квартиру та паркомісце на вул. Василя Тютюнника. Власником цієї квартири є Ігор Заболотний, який у минулому був заступником прокурора Донецької області та звільнений за люстрацією. Заболотний також потрапив до бази «Миротворець» за свідоме порушення держкордону України та співпрацю з окупаційною владою «ДНР» у 2014–2015 роках, де брав участь у рейдерстві активів українських бізнесменів. Він має російський паспорт (серія 6021 №063722, виданий 01.09.2020) і після 2014 року переїхав до Росії, вклавши кошти, отримані від колабораціонізму, у бізнес, зокрема в Україні.

Партнером Заболотного є Максим Говоруха, уродженець Свердловська (нині Довжанськ) Луганської області, зареєстрований у Києві на вул. Василя Тютюнника. До 2013 року він був заступником прокурора Луганської області, у 2013–2014 роках – прокурором Чернігівської області, звідки звільнився через загрозу люстрації. З 2016 по 2023 рік займався адвокатською діяльністю (свідоцтво №000995). Нині Говоруха, за даними джерел, є військовослужбовцем. Він також є вихованцем ексгенпрокурора Віктора Пшонки та співпрацював із прокурором Миколою Безкішким. Говоруха заснував і керує ТОВ «Максавто» (код 41377211) та є членом Bona Fide Group.

В Росії існує однойменна компанія Bona Fide Group, що займається міжнародною логістикою, митним оформленням і юридичною підтримкою. Її власником є Ольга Нестерова (ІПН 772782415670), яку в жовтні 2023 року оголосили в розшук у Росії за підозрою в незаконному виведенні коштів за кордон. Ще одна пов’язана компанія, ТОВ «Претіум Трейд Хаус» (ІПН 7702573044), у 2019–2022 роках фігурувала в справах про контрабанду морепродуктів із Далекого Сходу до Польщі та Литви. Попри звітність про збитки (-8 900 грн за 2024 рік), адвокати Bona Fide Group купують автомобілі бізнес-класу та нерухомість.

Bentley Bentayga (2019, держномер АМ 5900 ІА), яким користується Гончарова, зареєстрований 22 травня 2025 року на батька ексспівробітника Bona Fide Group Михайла Флященка (нині в Ario Law Firm), який підтримує тісні зв’язки з колегами. Джерела в силових структурах стверджують, що Bona Fide Group входила до мережі бізнесів, підконтрольних родині Пшонки, і використовувалася для легалізації виведених з України статків у Росії. В Україні цю мережу курирували Говоруха та Заболотний під наглядом Гончарової.

Ця ситуація вказує на можливі корупційні схеми та потребує розслідування НАЗК, СБУ та Генеральної інспекції Офісу Генпрокурора для перевірки походження активів, зв’язків із колаборантами та законності дій прокурорки.

Більше актуальних матеріалів по темі

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх...

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних...

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко,...

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших...

Родина Євтягіних із російськими паспортами веде бізнес у РФ і уникає санкцій в Україні

Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали...

БЕБ викрило схему відмивання 1,78 млрд грн за участю «Столичної Ювелірної Фабрики»

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення...

Депутат на пільгах: як Артем Кунаєв отримує бюджетні кошти за оренду квартири, пов’язаної з його родиною

Народний депутат від «Слуги народу» Артем Кунаєв отримує з...

Керівник Кіровоградської прокуратури Ян Стрелюк може бути причетним до аграрних схем на Полтавщині

Керівник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк, який раніше очолював...

Корупційний скандал у тилу: «Гранпрі ЛТД» судиться з Міноборони через мільярдну закупівлю

У червні 2025 року ДП «Державний оператор тилу» (ДОТ),...