Влада Торецька виділила на своє утримання вшестеро більше коштів, ніж на соцзахист мешканців

Журналісти «Слідства.Інфо» ознайомилися з бюджетом Торецької МТГ на 2025 рік. Третину від всього бюджету посадовці заклали для утримання державного управління. Йдеться про суму в понад 84 мільйони гривень. А от на соціальний захист жителів громади, яка вже частково окупована росіянами, планують витратити суму, що менша майже в 6 разів.

З Торецької громади, де точаться запеклі бої, вже евакуювалися близько 95% від усіх жителів. Проте на матеріальну підтримку внутрішньо переміщених осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах чи зазнали поранень через війну заклали всього 0,5% від бюджету. Це менш ніж 1,5  мільйона гривень.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Як йдеться у розпорядженні начальника Торецької міської військової адміністрації Василя Чинчика, у 2025 році видатки загального фонду бюджету громади становлять 271 мільйон 153 тисячі 677 гривень. Найбільше грошей передбачили для економічної діяльності — понад 88 мільйонів 300 тисяч гривень. Дещо меншу суму — понад 84 мільйони — заклали на утримання державного управління. Це майже третина від усього бюджету Торецької громади. У Торецькій ВА зауважують: «Видатки на оплату праці з нарахуванням працівників бюджетної сфери заплановані в повному обсязі, відповідно до штатної чисельності».

При цьому у пояснювальній записці до розпорядження з бюджетом на 2025 рік зазначають, що у Торецькій громаді (станом на жовтень 2024 року) залишалося трохи більше 3-х тисяч людей. Це близько 4,6% загальної кількості населення, що мешкало в громаді до повномасштабного російського вторгнення.

«У звʼязку із критичним погіршенням ситуації на території громади, постійними обстрілами та відсутністю безпекової складової мешканці громади, підприємства, організації та установи евакуйовані за межі громади в більш безпечні регіони України. Діяльність підприємств торгівлі, сфери послуг, аптек тощо в громаді повністю зупинена», — йдеться в пояснювальній записці.

Водночас на підтримку внутрішньо переміщених осіб (що складають понад 95% від всіх жителів громади до відкритої війни) у бюджеті на 2025 рік передбачили трохи більше ніж 1 мільйон 453 тисячі гривень. Це всього 0,5% від загального бюджету. Однак розраховувати на гроші можуть лише ті люди з Торецької громади, які опинилися в складних життєвих обставинах, зазнали поранень через бойові дії чи виховують дітей з інвалідністю.

Дещо більшу суму — 1 мільйон 632 тисячі гривень — місцеві чиновники передбачили на надання матеріальної допомоги ветеранам та учасникам Революції Гідності.

На житлово-комунальну сферу планують витратити всього 0,6% від загального бюджету — 1 мільйон 368 тисяч гривень.

Також 61 мільйон 404 тисячі гривень заклали на освіту, понад 9 мільйонів гривень — на охорону здоров’я, 8 мільйонів 537 тисяч гривень — на культуру та мистецтво та майже 326 тисяч гривень — на спорт.

Як підрахували журналісти Вільного радіо, за січень 2025 року росіянам вдалося захопити у Торецьку ще 3 кв. км. «Майже всі ці території — це житлова забудова Торецька. Серед захоплених районів є центральний ринок, школа №5 та житлові багатоповерхові будинки й приватний сектор», — пишуть журналісти.

Попри просування окупантів, у Торецькій МВА вже почали думати про відбудову громади, адже заклали на 2025 рік 1 мільйон гривень для розроблення Стратегії післявоєнного відновлення.

Більше актуальних матеріалів по темі

Мер Черкас Анатолій Бондаренко задекларував значні активи, оформлені на дружину

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко подав виправлену декларацію за...

Ексзаступник міністра Борис Лебедцов приховав у декларації дані на 10,97 млн грн

Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов, якого підозрюють...

Компанія помічника нардепа Костюха викрита на контрабанді електронних сигарет із Польщі

Ужгородська компанія ТОВ «Тиса-Енерджі Груп», що належить помічнику народного...

Ексголова Білгород-Дністровського суду Валентин Заверюха вийшов із СІЗО після застави в 1,75 млн грн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) отримав заставу в розмірі 1,75...

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні...

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання...

Експравоохоронець уник покарання за хабар через перекваліфікацію на шахрайство

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області перекваліфікував дії колишнього слідчого,...

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під домашнім арештом: звинувачення у махінаціях із гуманітарними авто

Останні місяці міський голова Ірпеня Олександр Маркушин переживає складний...