«Автомагістраль-Південь» підозрюють у розкраданні 240 млн грн на будівництві водогону для Кривого Рогу

Власнику та представникам «Автомагістраль-Південь», однієї з найбільших шляхобудівних компаній України, а також інженерно-технічним працівникам підконтрольних фірм оголосили підозру в привласненні 240 млн грн, виділених на будівництво водогону після підриву Каховської ГЕС. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Проєкт, реалізований за часів Мустафи Найєма, передбачав будівництво водогону Інгулець – Південне водосховище для забезпечення Кривого Рогу. За даними слідства, представники компанії закуповували матеріали через підконтрольні фірми з націнкою понад 40% від ринкової вартості. Для приховування махінацій створювали комерційні пропозиції із завищеними цінами, які включали в кошториси та акти виконаних робіт. Експерти оцінили збитки в понад 240 млн грн.

У компанії заявили, що обшуки та підозри — це атака конкурента, «Автостради» Максима Шкіля. Вони стверджують, що проєкт погодили Держводагентство, Міндовкілля та Агентство відновлення, а технічні рішення та кошториси пройшли експертизу USAID і CDM Engineering Ukraine. Міжнародні експерти підтвердили відповідність насосного обладнання, діаметрів труб і кількості ниток водогону нормативним вимогам та економічній доцільності.

ЗМІ повідомляли, що за 26 км водогону Служба відновлення Дніпропетровської області заплатила 7,7 млрд грн без конкурсу. Проєкт виявив надлишки: зайву насосну станцію (двох було достатньо за гідравлічними розрахунками, що коштувало 258 млн грн) і чотири трубопроводи різного діаметру та матеріалу, що ускладнювало систему та збільшувало витрати на арматуру, стики й монтаж. Завищення вартості труб, арматури JAFAR (понад 150 засувок) і насосного обладнання склало 372 млн грн, а загальна сума переплат за трубопроводи — 1,81 млрд грн.

Слідство також виявило завищення транспортних витрат: пісок возили за 264 км замість норми в 80 км (збитки 373 млн грн), а шлак — на 80 км більше, що додало 94 млн грн до кошторису. Головне слідче управління Нацполіції розслідує справу №12024000000000774 за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК, підозрюючи відмивання коштів через купівлю труб за завищеними цінами у ТОВ «Шляховик-97», яке закуповувало їх у виробників.

Службові особи «Автомагістраль-Південь» вносили недостовірні дані до актів виконаних робіт, завищували ціни на матеріали, а надлишкові кошти спрямовували на афілійовані структури через оплату фіктивних послуг і оренди. Податкові накладні на такі операції склали 2,6 млрд грн. Через експорт сільгосппродукції до афілійованих компаній легалізували 187 млн грн і занизили ПДВ на 20,5 млн грн.

superadmin

Recent Posts

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

6 години ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

6 години ago

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…

6 години ago

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…

6 години ago

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…

6 години ago

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

4 дні ago