БЕБ розслідує відмивання коштів Жеваго через купівлю готелю Військово-Микільського монастиря за 292 млн грн

Бюро економічної безпеки (БЕБ) відкрило кримінальне провадження за ч. 3 ст. 209 КК (легалізація злочинного майна) щодо відмивання коштів олігархом Костянтином Жеваго через придбання будинку готелю Військово-Микільського монастиря в Києві за 292 млн грн.

Про це стало відомо з матеріалів розслідування.

Держфінмоніторинг отримав від «ПриватБанку» повідомлення, що ТОВ «Тіквел Компані» планує перерахувати 292 млн грн приватному виконавцю з призначенням «кошти за придбання на СЕТАМ». У банку запідозрили, що операція може порушувати санкції, застосовані до Жеваго з 12 лютого 2025 року. Будинок площею 6,7 тис. кв.м, який є пам’яткою архітектури, ще в грудні 2017 року придбав пов’язаний із Жеваго ТОВ «3В Ріелті» на аукціоні Фонду гарантування вкладів у межах ліквідації ПАТ «Дельта Банк».

У 2021 році проти «3В Ріелті» розпочали процедуру банкрутства, і ДП «СЕТАМ» виставило будинок на торги. Компанія «Фінансова компанія “Фінтакт”», також пов’язана з Жеваго, оскаржила результати аукціону, де перемогла стороння фірма. Через неоплату «СЕТАМ» визнав переможцем «Фінтакт», але протягом трьох років компанія не викупила об’єкт. У 2023 році активи Жеваго, включно з будинком на вул. Мазепи, 11 і капіталом «Фінтакту», арештували у справі про розтрату майна АТ «Банк “Фінанси та Кредит”».

У лютому 2025 року, після введення санкцій проти Жеваго, «СЕТАМ» оголосив ТОВ «Тіквел Компані» новим переможцем торгів. Ця компанія, створена у 2021 році за сім днів до аукціону, не вела господарської діяльності до 2024 року. Її власником був депутат Київської облради від «Європейської солідарності» Леонід Глиняний, а з 26 березня 2025 року бенефіціаром став Ярослав Вербовський.

Банк «Південний» повідомив, що «Тіквел Компані» отримала 111 млн грн від ПАТ «ЗНКІФ “Каскад-Інвест”» і 184 млн грн як поворотну фінансову допомогу від Вербовського. Аналіз його фінансових операцій виявив невідповідність знятих 130,64 млн грн за 2020–2025 роки задекларованим доходам. Зміна бенефіціара з Глиняного, пов’язаного з Жеваго через Білоцерківську ТЕЦ, на Вербовського посилила підозри в спробі збереження активів під контролем санкціонованої особи.

Санкції РНБО передбачають безстрокове блокування активів Жеваго, тож слідчі вважають, що через «Тіквел Компані» він намагається легалізувати кошти невідомого походження, використовуючи розрахунки між пов’язаними компаніями. Суд наклав арешт на 292 млн грн у цій справі.

Читайте також: Мільйони в тіні, зв’язки з РФ та масштабне відмивання коштів: що відомо про нардепа Кісільова?

superadmin

Recent Posts

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

3 дні ago

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…

4 дні ago

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…

4 дні ago

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…

4 дні ago

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…

4 дні ago

Родина Євтягіних із російськими паспортами веде бізнес у РФ і уникає санкцій в Україні

Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…

5 днів ago