Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення від сплати податків, легалізації злочинних доходів на суму 1,78 млрд грн та підроблення документів, у якій задіяна «Столична Ювелірна Фабрика» та низка інших компаній.
Розслідування, яке ведеться за статтями 200, 209, 212 та 366 КК України під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора, викрило групу компаній і фізичних осіб-підприємців, що завдали державному бюджету збитків на щонайменше 105 млн грн через махінації з ПДВ, фіктивні операції та відмивання коштів.
Схема полягала в отриманні незаконного бюджетного відшкодування ПДВ, наданні послуг із ухилення від податків і виведенні коштів у тіньовий сектор економіки з подальшою їх легалізацією.
Ключові учасники:
Компанії не декларували продажі товарів і послуг, що призвело до несплати ПДВ на 45 млн грн у період вересня–листопада 2024 року. Для легалізації доходів кошти перераховувалися на рахунки понад 600 підконтрольних ФОПів за фіктивними угодами про надання послуг із комп’ютерного програмування. Ці кошти, загалом 1,782 млрд грн, транзитом проходили через рахунки ФОПів і розподілялися між учасниками схеми через обготівкування.
ТОВ «Авесенс» (42937558, раніше – «Столична Ювелірна Фабрика») у період із листопада 2023 по грудень 2024 року реалізувало ювелірні вироби на 656 млн грн через власну мережу. Компанія уклала договір комісії з ТОВ «Авексто» (44515497), яке залучило понад 200 ФОПів для реалізації товарів кінцевим споживачам. Це дозволило ухилятися від сплати податку на прибуток на суму понад 60 млн грн. На рахунки ТОВ «Авексто» надійшло 656 млн грн, з яких 330 млн грн перераховано ТОВ «Авесенс», а 124 млн грн – фіктивному ТОВ «Артур Торг Плюс». Жодна з компаній не є платником ПДВ, а податкові накладні не реєструвалися.
ТОВ «Медхет-Про» (45425991) уклало фіктивні договори з ТОВ «Скайлайн Транс» (44382051) на постачання запчастин на 21,115 млн грн без фактичної поставки, що свідчить про ухилення від сплати податків. ТОВ «Медхет-Про» внесено до реєстру ризикових платників податків (рішення ДПС від 25 квітня 2025 року). Директор ТОВ «Скайлайн Транс» заявив, що не причетний до фінансово-господарської діяльності, що вказує на використання підставних осіб.
Загальна сума нелегальних операцій сягає 1,782 млрд грн, а втрати бюджету від несплати ПДВ і податку на прибуток перевищують 105 млн грн. Кошти на банківських рахунках компаній і контрагентів визнані речовими доказами. Слідство триває, а БЕБ закликає правоохоронні органи активізувати перевірку всіх причетних до схеми.
Схема за участю «Столичної Ювелірної Фабрики» та інших компаній демонструє системне порушення податкового законодавства та відмивання значних сум. Відсутність належного контролю з боку податкових органів і використання підставних ФОПів свідчать про необхідність посилення антикорупційних заходів. Суспільство вимагає притягнення винних до відповідальності та повернення завданих збитків державі.
Читайте також: Власників «Столичної Ювелірної Фабрики» викрито в ухиленні від сплати податків на 165 млн грн
Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…
Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…
Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…
Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…
Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…
Народний депутат від «Слуги народу» Артем Кунаєв отримує з державного бюджету компенсацію за оренду елітної…