ДБР викрило спільників бізнесмена Грінкевича у корупційних схемах із Міноборони

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково дозволив Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони використовувати матеріали негласних слідчих дій у справі про корупцію бізнесмена Ігоря Грінкевича, пов’язану з постачанням речового майна для Міністерства оборони та можливим ухиленням від сплати податків на значні суми. Про це редакція дізналася з матеріалів кримінального провадження ДБР № 62024000000000913.

Досудове розслідування стосується діяльності службових осіб департаменту ресурсного забезпечення Міноборони у 2022–2023 роках. Слідство підозрює, що тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту діяв в інтересах трьох компаній — ТОВ «Трейд Лайнс Рітейл», ТОВ «Будівельний Альянс Монтажпроект» і ТОВ «Будівельна компанія Сітіград» — надаючи їм неправомірні вигоди. У листопаді та грудні 2023 року він підписав додаткові угоди до договорів на постачання речового майна, безпідставно подовживши терміни поставок і зменшивши штрафні санкції для цих компаній, що призвело до значних фінансових втрат держави.

Розслідування також виявило можливі порушення за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 4 ст. 425 КК (недбале виконання службових обов’язків у воєнний час). Службовці Міноборони не здійснювали належного контролю якості поставлених товарів, ігноруючи вимоги нормативно-технічної документації. Компанії-постачальники, своєю чергою, не реєстрували податкові накладні, що спричинило ненадходження значних сум до держбюджету.

Ключовими доказами стали матеріали негласних слідчих (розшукових) дій із інших проваджень — № 22023000000000573 від 09.06.2023 та № 62022000000000370 від 09.06.2022. Прокурор Спеціалізованої прокуратури просив ВАКС дозволити використання цих матеріалів, стверджуючи, що вони підтверджують неформальні зв’язки між посадовцем і Грінкевичем та дії першого в інтересах компаній бізнесмена. На записах Грінкевич називає посадовця частиною своєї команди. Суд дозволив використовувати частину матеріалів.

Ця справа викриває глибокі корупційні зв’язки в Міноборони та потребує ретельного розслідування для встановлення всіх причетних і запобігання подальшим зловживанням. Антикорупційні органи мають перевірити законність дій компаній Грінкевича та їхніх контрактів із державою.

superadmin

Recent Posts

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…

20 години ago

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…

20 години ago

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…

20 години ago

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…

20 години ago

Родина Євтягіних із російськими паспортами веде бізнес у РФ і уникає санкцій в Україні

Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…

2 дні ago

БЕБ викрило схему відмивання 1,78 млрд грн за участю «Столичної Ювелірної Фабрики»

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення від сплати податків, легалізації злочинних доходів…

2 дні ago