Донька Ярослава Дубневича Роксолана Пиртко придбала квартиру в Дубаї за 1,2 млн євро та відкрила бізнес в ОАЕ

33-річна Роксолана Пиртко, донька оголошеного у міжнародний розшук народного депутата Ярослава Дубневича, витратила понад 44,8 млн грн на купівлю розкішної квартири площею 145 м2 в одному з хмарочосів в центрі Дубаю (ОАЕ).

Про придбання нерухомості Роксоланою Пиртко стало відомо завдяки масиву документів про оренду нерухомості у Дубаї, доступ до яких отримала міжнародна мережа журналістів-розслідувачів OCCRP, французька газета Le Monde та українські розслідувачі зі Слідство.Інфо та NGL.media.

Проаналізовані NGL.media документи свідчать, що квартиру у престижному дубайському районі Бурдж Халіфа донька Дубневича купила 23 листопада 2022 року. Квартира з трьома спальнями загальною площею 145 м² у хмарочосі «Forte Tower 2» обійшлась їй у 4,5 млн дирхамів ОАЕ (44,8 млн грн або 1,2 млн євро за курсом НБУ). Власність Роксолани Пиртко на цю квартиру підтверджується також даними системи Mollak департаменту земельних ресурсів міста Дубай.

У грудні 2023 року Роксолана Пиртко передала свою квартиру в оренду за 265 тис. дирхамів (2,62 млн грн) на рік.

Хмарочос «Forte Tower 2» престижному дубайському районі Бурдж Халіфа, де розташована придбана Роксоланою Пиртко квартира (фото Booking.com)

Хмарочос «Forte Tower 2» престижному дубайському районі Бурдж Халіфа, де розташована придбана Роксоланою Пиртко квартира (фото Booking.com)

У доньки Дубневича в Об’єднаних Арабських Еміратах з’явилася не лише нерухомість, але й бізнес. У 2022 році компанія Symbol Consulting DMCC отримала місцеву ліцензію на маркетингові послуги та управлінські консультації терміном на три роки. Отримання такої ліцензії є обов’язковим для ведення бізнес-діяльності в ОАЕ.

Зв’язки дубайської компанії з родиною Дубневичів підтверджує наповнення сайту Symbol Consulting DMCC, де перераховані основні сімейні проекти – як-от торговий центр Spartak у Львові, сонячні електростанції на Львівщині чи нещодавно започаткований консалтинговий бізнес у Словаччині.

Михайло Пиртко, чоловік Роксолани Пиртко, ймовірно також певний час володів компанією в ОАЕ, яка називалась P&P і яка припинила діяльність у 2024 році. В оголошенні, опублікованому у травні місцевою діловою газетою The Gulf Time було вказано, що людина з таким прізвищем та ім’ям володіла 100% акцій P&P, але детальнішої інформації про роботу цієї компанії NGL.media знайти не вдалося. Відомо лише, що у 2021 році P&P отримала в ОАЕ ліцензію на маркетингові консультації та дослідження.

Ярослава Пиртко (фото ТЦ Spartak)

Роксолана Пиртко (фото ТЦ Roksolana)

Роксолана Пиртко залишається співзасновницею низки компаній в Україні – «Львівбудмакс-інвест», ТЦ «Роксолана», «Передзвін», «Цетуля Солар» та «Ліг Агро». Найбільша кількість нерухомості, за даними YouControl, сконцентрована на «Передзвоні». На цю компанію також записаний автомобіль Mercedes-Benz GLS 350 2024 року випуску.

Роксолана Пиртко не відповіла на прохання NGL.media про коментар у кількох месенджерах, за контактним номером Symbol consulting DMCC в ОАЕ ніхто не відповів.

Куди зник Ярослав Дубневич?

Батько Роксолани, народний депутат Ярослав Дубневич, є фігурантом двох кримінальних розслідувань, проте переховується від українського правосуддя. Ще у лютому 2022 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт про заволодіння ним понад 93 млн грн ПАТ «Укрзалізниця». У жовтні 2023 року Ярославу Дубневичу також висунули підозру у розкраданні газу на 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.

Проте за два дні до оголошення підозри у розкраданні газу Дубневич втік з України. Про це, зокрема, свідчать дані Європолу, згадані в ухвалі Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Відомо, що 8 жовтня 2023 року Ярослав Дубневич перетнув румунсько-угорський кордон у напрямку Угорщини в пункті пропуску Petea – це лише 45 хв автомобілем від пункту пропуску Дякове на українсько-румунському кордоні. При цьому жодних записів про виїзд Дубневича у базах українських прикордонників виявити не вдалося.

Реальне місцезнаходження Ярослава Дубневича, оголошеного у листопаді 2023 року у міжнародний розшук, досі не вдалося встановити. NGL.media скерували запити до Офісу Генерального прокурора та НАБУ, аби дізнатись, в яких саме країнах його оголосили в розшук, а також чи розслідують обставини його виїзду з України. Обидві структури у своїх відповідях лише зазначили, що «постанова про оголошення у міжнародний розшук не містить обмежень щодо країн, в яких ця особа розшукується», проігнорувавши питання про розслідування обставини виїзду Дубневича.

«Передчасне і неконтрольоване розголошення відомостей досудового розслідування може не тільки вплинути на його перебіг, завадити повноті та об’єктивності встановлення обставин кримінального правопорушення, а й завдати шкоди інтересам потерпілого, підозрюваного та іншим учасникам кримінального провадження. З огляду на зазначене, надання іншої запитуваної інформації наразі не є можливим», – відповіли на запит NGL.media у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Більше актуальних матеріалів по темі

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні...

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання...

Експравоохоронець уник покарання за хабар через перекваліфікацію на шахрайство

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області перекваліфікував дії колишнього слідчого,...

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під домашнім арештом: звинувачення у махінаціях із гуманітарними авто

Останні місяці міський голова Ірпеня Олександр Маркушин переживає складний...

Посадовець Дніпропетровської ОДА Герман Масяйкін приховав майно на 6,04 млн грн

Завідувач сектору з питань дотримання прав і свобод відділу...

Поява Олеся Довгого на благодійному заході викликала обурення через його корупційне минуле

Поява екссекретаря Київської міської ради часів Леоніда Черновецького Олеся...

Ексзаступник глави ДБР Олександр Бабіков три роки ухилявся від сплати аліментів

Засновник адвокатського об’єднання «Дефенсорес», колишній заступник голови Державного бюро...

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували...

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила...