Олександр Кацуба, колишній заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» та співвласник Katsuba Corporation, отримав відмову Шевченківського райсуду Києва у перегляді вироку від 10 березня 2017 року за нововиявленими обставинами. Про це стало відомо з ухвали суду.
У 2017 році Кацубу визнали винним за ч. 1 ст. 255 КК (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 КК (розтрата майна в особливо великих розмірах), ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК (замах на розтрату) та ч. 1 ст. 366 КК (службове підроблення). Його звинуватили у розкраданні 450 млн грн «Нафтогазу» та спробі заволодіти 5,1 млрд грн. У 2012–2013 роках він сприяв компанії Сергія Курченка «Газ України 2020» у крадіжці бензину на суму понад 450 млн грн через фіктивні закупівлі нафтопродуктів.
Кацуба уклав угоду з прокуратурою, визнав вину, сплатив 100 млн грн до бюджету як компенсацію і отримав 1 рік і 5 місяців в’язниці. Провівши 8 місяців у СІЗО, він вийшов на волю завдяки «закону Савченко» (день у СІЗО = два дні покарання).
Кацуба свідчив проти інших учасників схеми. Через рік після вироку він звернувся до суду, стверджуючи, що зразковою поведінкою та громадською діяльністю довів своє виправлення, і просив зняти судимість. Суд відмовив, посилаючись на ч. 9 ст. 89 КК: для особливо тяжких злочинів судимість погашається через 8 років без нових злочинів. За ч. 2 ст. 91 КК, дострокове зняття судимості за тяжкі та корупційні злочини неможливе. Термін Кацуби ще не минув.
Адвокат Кацуби пізніше вимагав перегляду вироку, заявляючи, що свідчення були неправдивими через тиск слідства. Суд відхилив клопотання: угода 2017 року була добровільною, укладеною за участі трьох адвокатів, Кацуба каявся, а примусу не фіксували. Інші провадження, на які посилався захист, не стосувалися справи.
Кацуба також фігурує у справі «вишок Бойка». Під час правління Януковича «Чорноморнафтогаз», де він був заступником директора, переплатив близько 300 млн доларів за дві бурові установки через фірми-прокладки.
Кацуба — син екснардепа від Партії регіонів Володимира Кацуби, брат Сергія Кацуби, також екснардепа та заступника глави «Нафтогазу» до 2012 року. Його прізвище внесено до реєстру корупціонерів НАЗК.
Кацуба не зміг анулювати вирок чи судимість. Суд підтвердив законність покарання, залишивши його в статусі засудженого корупціонера.
Українськими титано-цирконієвими рудами з державного Демурінського гірничо-збагачувального комбінату (ДГЗК) торгує британська компанія, пов’язана з менеджером…
Постановою Кабміну №640 від 22 травня 2019 року публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Надра…
У 2018 році Юрій Нагорняк, на той час директор із видобутку АТ «Укргазвидобування», купив елітну…
У 2020 році Ганна Коваленко, депутатка Київської міської ради від «Європейської солідарності», купила розкішний будинок…
Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Стріхарський причетний до корупційної схеми з нерухомістю в столичному…
Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко неодноразово потрапляла в центр уваги через фінансові та особисті…