ГО «Захист Селян» із Носівки допомогла сину нардепа та офшорному брокеру виїхати за кордон

Громадська організація «Захист Селян» із Носівки Чернігівської області, про яку мало хто чув, у квітні 2023 року організувала виїзд за кордон двох чоловіків під виглядом волонтерів. Один із них, аграрний брокер Олексій Багрій, пов’язаний з офшорами в ОАЕ, не повернувся в Україну. Другий — Даниїл Приходько, син народного депутата Бориса Приходька. Про це повідомляє редакція з «СтопКору».

Схема виїзду

У квітні 2023 року Даниїл Приходько та Олексій Багрій виїхали з України через пункт пропуску «Грушів» на підставі документів від ГО «Захист Селян». Організація заявила, що відправляє волонтерів до Польщі для закупівлі медичної допомоги для ЗСУ. Чернігівська ОВА погодила виїзд за три дні.

Однак ГО не має слідів публічної діяльності, волонтерської чи гуманітарної роботи. Місцеві жителі Носівки не чули про «Захист Селян». За адресою реєстрації (вул. Суворова, 55) розташований суд, а не офіс організації.

Ключові особи

Очільниця ГО Наталія Супрун, пов’язана з місцевим депутатом Сергієм Баришовцем, підтвердила, що підписувала документи. Проте вона не пояснила, чому Багрій не повернувся в Україну. За даними Чернігівської ОВА, у 2023 році за документами ГО виїхали лише троє осіб, включно з Багрієм і Приходьком.

Олексій Багрій, за даними розслідувачів, спеціально придбав нове купе для виїзду, оформивши його на свою матір. Він використовував систему «Шлях» для виїзду разом із сином нардепа.

Реакція нардепа

Журналісти «СтопКору» звернулися до Бориса Приходька за коментарем, але він відмовився відповідати, не підтвердивши й не спростувавши причетність до схеми.

Проблеми системи «Шлях»

Цей випадок викриває прогалини в контролі за системою «Шлях», яка дозволяє виїзд чоловіків за кордон під час воєнного стану. Використання маловідомих ГО, таких як «Захист Селян», для оформлення документів під виглядом волонтерства викликає підозри щодо зловживань.

Висновки

Діяльність ГО «Захист Селян» і виїзд за кордон Даниїла Приходька та Олексія Багрія вказують на можливі схеми обходу обмежень воєнного стану. Відсутність прозорості в роботі організації, зв’язки з місцевими політиками та офшорний слід Багрія потребують розслідування правоохоронних і антикорупційних органів. Система «Шлях» має бути вдосконалена, щоб унеможливити подібні зловживання.

superadmin

Recent Posts

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…

17 години ago

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…

17 години ago

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…

17 години ago

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…

17 години ago

Родина Євтягіних із російськими паспортами веде бізнес у РФ і уникає санкцій в Україні

Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…

2 дні ago

БЕБ викрило схему відмивання 1,78 млрд грн за участю «Столичної Ювелірної Фабрики»

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення від сплати податків, легалізації злочинних доходів…

2 дні ago