Готівка на 10 мільйонів і приховані активи: що відомо про статки прокурора Дмитра Петрова

Колишній заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДМС Києва та області Дмитро Петров, який знову обійняв посаду заступника начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генпрокурора, задекларував приблизно 10 мільйонів гривень готівкою.

Цю інформацію редакція отримала з аналізу його попередніх декларацій, які ще доступні у відкритих джерелах. Водночас НАЗК приховало декларації чиновника з публічного доступу.

Офіційно Петров проживає в селі Ходосівка Обухівського району – престижному передмісті Києва. У декларації вказані його дружина Людмила Приходько та син Володимир. Сам прокурор володіє двома будинками: 222,1 м² (придбаний 13.09.2017) та 150,4 м² (придбаний 15.08.2018). Вартість нерухомості не вказана, а її місцезнаходження позначене як «невідомо», що може свідчити про навмисне приховування інформації.

Масштабні земельні активи
Родина прокурора володіє 54 земельними ділянками, придбаними з травня 2021 по серпень 2022 років. Цікаво, що лише одна з них записана на самого Петрова. Загальна вартість 53 ділянок із зазначеною ціною – 3,85 млн гривень. Особливо підозрілим є те, що деякі з них, площею 20 000 м², були придбані в грудні 2021 року за ціною лише 76 498 грн кожна – що є вкрай низькою вартістю для Київської області.

Елітні авто та розкішні аксесуари
У декларації Петрова зазначені такі автомобілі:

  • Volvo XC (2021) – 1,72 млн гривень
  • Renault Sandero (2021) – 490 тис. гривень
    Дружина володіє ще дорожчим авто – Volvo XC90 (2021) за 2 млн гривень.

Крім того, Петров декларував генератор FDG18.1K3 за 263 тис. гривень, а його дружина – годинник Rolex вартістю 242 тис. гривень.

Доходи та загадкове приховування фінансової інформації
У 2022 році прокурор заробив 620 тис. гривень офіційної зарплати та отримав додатковий дохід від відчуження майна:

  • 416 тис. гривень від Кльови П.М.
  • 180 тис. гривень від Токарського О.А.
    Також він отримав соцдопомогу в розмірі 10,3 тис. гривень.

Його дружина Людмила Приходько мала такі доходи:

  • 822 тис. гривень від підприємницької діяльності
  • 453 тис. гривень від оренди нерухомості
  • 1,67 млн гривень від продажу майна
  • 6,5 тис. гривень за державною програмою «єПідтримка»

Щодо заощаджень, то Петров задекларував 74,3 тис. доларів готівкою. Його дружина володіє ще більшими сумами: 20 тис. фунтів стерлінгів, 132 тис. доларів та 89 тис. євро, що в сукупності складає близько 10 мільйонів гривень.

Примітно, що перед звільненням 2 грудня 2024 року Петров подав декларацію, в якій усі розділи, що стосуються нерухомості, транспорту, доходів, активів та фінансових зобов’язань, були позначені як «Інформація відсутня». Це може бути як технічною помилкою, так і навмисним ухиленням від декларування.

У 2024 році він здійснив чотири фінансові операції з рухомим майном: два продажі (21.03.2024 і 22.09.2024) та дві покупки (04.09.2024 і 12.09.2024). Вартість активів він не вказав.

Корупційні ризики
Посада в ДМС традиційно вважається ризиковою через можливість незаконної видачі паспортів та дозволів на проживання. Однак через приховані фінансові дані складно встановити, чи є зв’язок між звільненням Петрова та його статками.

З огляду на масштабні активи прокурора, НАЗК та правоохоронні органи мають звернути увагу на його фінансову діяльність, особливо в контексті прихованих статків і сумнівних операцій.

superadmin

Recent Posts

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…

4 години ago

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання коштів, транспортуючи продукцію сумнівного походження до…

4 години ago

Експравоохоронець уник покарання за хабар через перекваліфікацію на шахрайство

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області перекваліфікував дії колишнього слідчого, який отримав хабар за непритягнення до…

10 години ago

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під домашнім арештом: звинувачення у махінаціях із гуманітарними авто

Останні місяці міський голова Ірпеня Олександр Маркушин переживає складний період. Уже майже три місяці він…

10 години ago

Посадовець Дніпропетровської ОДА Герман Масяйкін приховав майно на 6,04 млн грн

Завідувач сектору з питань дотримання прав і свобод відділу взаємодії з правоохоронними органами Дніпропетровської обласної…

10 години ago

Поява Олеся Довгого на благодійному заході викликала обурення через його корупційне минуле

Поява екссекретаря Київської міської ради часів Леоніда Черновецького Олеся Довгого на благодійному заході спричинила хвилю…

10 години ago