Хто і як збагачується за рахунок держави під час війни

Сьогодні – Міжнародний день боротьби з корупцією.

У цей день варто вкотре згадати про те, як масштабна корупція, очолювана владною верхівкою, десятиліттями руйнувала українську державність, послаблювала обороноздатність України, тримала в бідності переважну більшість українського народу.

Кошти, які мали б піти на школи і лікарні, на оборонні підприємства і університети, на розвиток науки та культури, на забезпечення справді соціальної держави (як прописано в нашій Конституції) натомість опинялися в кишенях представників правлячої олігархії та її обслуги, йшли на розкішні маєтки та “люксові” автомобілі, на приватні літаки та яхти і “елітний відпочинок” на Мальдівах та Лазурному узбережжі.

І навіть зараз топ-корупціонери продовжують свої оборудки, вже в умовах повномасштабної війни проти російського імперіалізму на саме виживання українського народу. Слід згадати про численні журналістські розслідування щодо розкішного життя топ-посадовців, щодо масштабних махінацій на будівництві доріг і закупівлях для армії, згадати про нескінченний земельний і бюджетний дерибан Кличка, його Київради, а також інших корумпованих місцевих “князьків”.

Навіть ті корупціонери, яких “ловлять на гарячому”, й далі чудово себе почувають і насолоджуються життям, замість того, щоб сидіти у в’язниці.

Згадаємо “плюшки” Юрченка і “печеньки” Трухіна, корупційні схеми нардепів Гунька, Одарченка, Задорожнього, Лабазюка та багатьох інших, злобудовні афери мера Одеси Труханова, сумнозвісного суддю Вовка, вже підзабуті історії Насірова та Свинарчуків тощо…

До речі, всі ці персонажі є яскравим підтвердженням того, що нарешті має бути скасовано грошову заставу для топ-корупціонерів, що я вимагав ще у Верховній Раді минулого скликання. Адже очевидним є те, що навіть якщо топ-корупціонера і зловлять, він завжди зможе внести заставу і далі спокійно і розкішно жити на вкрадені гроші, поки триватиме нескінченне розслідування та подальший суд.

Але наголошую на тому, що ключова запорука подолання корупції – це не нові зміни до антикорупційного законодавства і не нові антикорупційні органи. Це все – боротьба з симптомами, а не з самою хворобою.

Ключове для подолання корупції – це покласти край пануванню олігархії. А саме: викинути її з влади та знищити як клас!

А для цього насамперед потрібно, щоб українське суспільство врешті-решт політично подорослішало, й навчилося правильно обирати собі владу. Обирати до Верховної Ради не представників олігархату та його обслугу, а виразників інтересів переважної більшості українського народу.

Це не є якісь голослівні твердження. Досвід країн, де рівень корупції є найнижчим, а рівень життя – найвищим, наприклад скандинавських країн, це переконливо підтверджує. Подолати топ-корупцію цілком реально, але спочатку для цього треба подолати правлячу олігархію і обрати до влади представників інтересів більшості українського народу – представників людей праці.

Впевнений, що врешті-решт так і буде, а Україна стане справді правовою та соціальною державою, як це закріплено нашою Конституцією! 

Автор: Юрій Левченко

Більше актуальних матеріалів по темі

Лондонська фірма менеджера з кінематографу торгує українськими титано-цирконієвими рудами

Українськими титано-цирконієвими рудами з державного Демурінського гірничо-збагачувального комбінату (ДГЗК)...

ПрАТ «Надра України» під керівництвом Тараса Кузьмича втрачає майно та накопичує борги

Постановою Кабміну №640 від 22 травня 2019 року публічне...

Юрій Нагорняк придбав елітний будинок у Києві з сумнівними обставинами

У 2018 році Юрій Нагорняк, на той час директор...

Депутатка Ганна Коваленко придбала елітний будинок у Києві на тлі сумнівів у статках

У 2020 році Ганна Коваленко, депутатка Київської міської ради...

Нардеп Андрій Стріхарський організував корупційну схему з будівництвом у Києві

Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Стріхарський причетний до...

Тетяна Єгорова-Луценко: скандали, розлучення та різке зростання доходів

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко неодноразово потрапляла в...

Заступниця начальника ДПС Тернопільщини Марія Мельник задекларувала мільйони та елітне майно

Портал «ДонКіхот» проаналізував декларацію про доходи за 2024 рік...

Ексголову Білгород-Дністровської райради Григорія Мельниченка викрили на недостовірному декларуванні 59,6 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило перевірку...

Суддю Печерського райсуду Галину Матійчук відправили у відставку з пожиттєвою пенсією

Вища рада правосуддя (ВРП) ухвалила рішення про почесну відставку...