Корупційний скандал у Харкові: чиновник Костянтин Коротич вказав недостовірні дані на 8,38 млн грн

Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Костянтин Коротич вніс у декларацію неправдиву інформацію на загальну суму 8,38 млн гривень.

Про це стало відомо за результатами повної перевірки його декларації за 2023 рік.

Приховані паспорти

Коротич задекларував, що ні він, ні його дружина Інна, ні діти (син і донька Валерія) не мають закордонних паспортів. Однак дані ЄДДР спростовують це — у всіх членів родини є документи для виїзду за кордон (KOROTYCH KOSTIANTYN, KOROTYCH INNA, KOROTYCH VALERIIA). Чиновник міг приховати цю інформацію, щоб уникнути питань про можливі активи або поїздки за межі країни.

Маніпуляції з автомобілями

Коротич задекларував два авто, проте вказав неправдиві дані щодо дат придбання та вартості:

  • Mazda CX-7 (2008) – задекларована дата покупки 5 листопада 2008 року, ціна 336 тис. грн. За даними ЄДРТЗ, реальна дата придбання – 18 листопада 2008 року, а реальна вартість невідома. Чиновник пояснив це тим, що нібито не має документів і вказав «ринкову ціну».
  • Opel Vivaro (2008) – зазначена ціна 15,4 тис. грн, проте автомобіль ще у 2020 році було передано стягувачу (Саул О.С.) за борги. Коротич пояснив це тим, що Саул не переоформив авто, тому він його продовжує декларувати.

Приховані банківські рахунки

Посадовець не задекларував рахунки у «ПриватБанку», «ТасКомБанку» та «Універсал Банку» (свої), а також рахунки дружини та сина в «Укргазбанку» та «ПриватБанку». Це виглядає як системне замовчування фінансових активів.

Фіктивні борги

Чиновник задекларував борг перед сестрою Наталією у 7,46 млн грн (разом із відсотками – 8,21 млн грн), який нібито зобов’язався повернути за договором від 5 жовтня 2019 року. Однак Верховний Суд у 2023 році визнав цю угоду фіктивною, укладеною для уникнення реальних боргових зобов’язань. Попри це, Коротич все ж зазначив цей борг у декларації, що може свідчити про спробу приховати свої реальні фінансові операції.

Також чиновник вказав позику від Саула у розмірі 2,89 млн грн за договором від 18 жовтня 2017 року. Проте суд зменшив цю суму до 2,71 млн грн, а отже, Коротич завищив цифру на 176 тис. грн.

Розслідування НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило, що Коротич порушив законодавство, а його дії містять ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

Розслідування триває, а сам чиновник може понести кримінальну відповідальність за свої махінації.

superadmin

Recent Posts

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…

4 години ago

Одеські контрабандисти цигарок відмивають кошти через «зернові» схеми з ОАЕ

Контрабандисти в Одесі використовують схеми експорту сільгосппродукції для відмивання коштів, транспортуючи продукцію сумнівного походження до…

4 години ago

Експравоохоронець уник покарання за хабар через перекваліфікацію на шахрайство

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області перекваліфікував дії колишнього слідчого, який отримав хабар за непритягнення до…

10 години ago

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під домашнім арештом: звинувачення у махінаціях із гуманітарними авто

Останні місяці міський голова Ірпеня Олександр Маркушин переживає складний період. Уже майже три місяці він…

10 години ago

Посадовець Дніпропетровської ОДА Герман Масяйкін приховав майно на 6,04 млн грн

Завідувач сектору з питань дотримання прав і свобод відділу взаємодії з правоохоронними органами Дніпропетровської обласної…

10 години ago

Поява Олеся Довгого на благодійному заході викликала обурення через його корупційне минуле

Поява екссекретаря Київської міської ради часів Леоніда Черновецького Олеся Довгого на благодійному заході спричинила хвилю…

10 години ago