Корупційний скандал у Києві: як Комарницький та чиновники КМДА “дерибанили” землю столиці

Після оприлюднення НАБУ відео про спецоперацію «Чисте місто», яка викрила масштабні схеми заволодіння столичною землею, у центрі уваги опинилися депутати Київради та посадовці КМДА, причетні до цих оборудок.

Про це повідомляє “АНТИКОР”.

Хоча НАБУ офіційно не розкриває імен без рішення суду, скандал спричинив затримання й звільнення у Київській міській адміністрації. У підсумку стало відомо, що головним організатором схеми є Денис Комарницький, який наразі переховується. Серед інших фігурантів – заступник Кличка Петро Оленич, секретар Київради Володимир Бондаренко, голова земельної комісії Михайло Терентьєв, заступник директора КП «Спецжитлофонд» Юрій Леонов, заступник директора КП «Благоустрій» Олексій Мушта.

Також з’ясувалося, що депутат Київради від «Батьківщини» Олена Марченко отримала 100 тисяч доларів за лобіювання рішень для забудовників. Вона стала депутатом саме завдяки Комарницькому, який мав вплив на формування списків більшості партій у Київраді. Його людиною також є Михайло Терентьєв (УДАР) та Володимир Бондаренко (екс-УДАР).

Як працювала схема?

Чиновники КМДА передавали Комарницькому інформацію про комунальні землі Києва, після чого використовувалася так звана «туалетна» схема. На вільній ділянці будували якусь споруду (туалет, сарай), потім її приватизували, а далі – оформлювали землю під її «обслуговування». Після приватизації ділянку швидко перепродавали, і повернути її місту ставало неможливо.

Одним із ключових виконавців схеми був Юрій Леонов, який допомагав оформлювати документи й проштовхував потрібні рішення через Київраду. Він також отримав вигоду від забудови території заводу «Коммаш» на Васильківській.

Записи НАБУ показують, що насправді діяльністю земельної комісії керувала не її голова Михайло Терентьєв, а Комарницький через свою довірену особу – Олену Марченко. За свідченнями фігурантів справи, Комарницький мав фактичний контроль над голосуваннями у Київраді та навіть роздавав вказівки секретарю Київради Володимиру Бондаренку.

Куди йшли гроші?

Згідно з матеріалами НАБУ, заступник голови КМДА Петро Оленич звітував Комарницькому та брав участь у новій схемі – привласненні нерухомості колишніх представників ОПЗЖ. В одному з перехоплень він хвалиться, що «зібрав те, що погано лежало».

НАБУ також зафіксувало розмову, де Оленич повідомляє Комарницькому, що через конвертаційний центр вони вивели 300 мільйонів доларів.

Що далі?

Наразі деякі фігуранти знаходяться у СІЗО, частина – на свободі під заставу. Мер Києва Віталій Кличко повідомив про звільнення заступника голови КМДА Петра Оленича, Юрія Леонова та Олексія Мушти. Щодо депутатів Київради рішення має ухвалювати Київрада.

Але головне питання не в тому, чи будуть посаджені винні, а в тому, хто замінить Комарницького та чи будуть зруйновані корупційні схеми, які роками висмоктували з Києва мільйони. Адже, як показує практика, у вакуумі такі схеми не залишаються.

Більше актуальних матеріалів по темі

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити...

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за...

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за...

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості...

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у...

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської...

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх...

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних...

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко,...