На Закарпатті викрили схему відмивання 56 млн грн через обмінники та фіктивні компанії

На Закарпатті викрили масштабну схему відмивання грошей, організовану групою підприємців, які володіли мережею фінансових компаній та обмінних пунктів. За даними слідства, троє осіб – колишні співробітники банку – здійснювали фінансові операції на десятки мільйонів гривень, що значно перевищували їхні офіційні доходи.

Слідчі БЕБ встановили, що учасники схеми використовували кілька фінансових компаній, зареєстрованих у Закарпатській області. Серед них – ТОВ «Орандж Фінанс», ТОВ «Інтерчейндж Україна», ТОВ «Інтеркеш Онлайн», ТОВ «Інтеркеш Україна» та ТОВ «Провідент Фінанс». Усі ці компанії були пов’язані з Гонтарем Дмитром Петровичем, ексдиректором відділення «Правекс Банк». Формально вони надавали послуги мікрокредитування, обміну валют та страхування.

Однак, за інформацією слідства, реальна діяльність цих структур була спрямована на легалізацію незаконних доходів. Фігуранти переводили готівкову валюту в безготівкову форму, конвертували її у гривні, а потім знову отримували готівку. Крім того, значні суми коштів «прокручувалися» через систему фіктивних фінансових допомог від пов’язаних осіб.

За даними правоохоронців, у 2016-2018 роках через цю схему було відмито понад 56 млн гривень.

Раніше ці троє підозрюваних працювали в АТ «Правекс Банк» у період з 2006 по 2009 рік. Один із них провів операції на 15,5 млн грн, задекларувавши при цьому офіційний дохід лише 2,4 млн грн. Інший «відмив» 24,8 млн грн, маючи легальні доходи на рівні 3,7 млн грн. Третій учасник схеми здійснив операції на 15,8 млн грн, задекларувавши лише 3,5 млн грн.

Крім того, обмінні пункти, що працювали під брендами Orange Finance та Kurs uz ua, не мали необхідних ліцензій для проведення валютних операцій. Щоб уникнути юридичних проблем, їх реєстрували як підприємства, що нібито займаються орендою приміщень. Проте фактично у 53 пунктах Закарпаття здійснювався незаконний обмін валют.

Окрім цього, фігуранти активно працювали з криптовалютами та нелегальними грошовими переказами, які не відображалися у фінансовій звітності. Вони уникали фінансового моніторингу, розбиваючи великі суми на дрібніші платежі, що дозволяло їм обходити вимоги законодавства щодо фінансового контролю.

superadmin

Recent Posts

Мер Черкас Анатолій Бондаренко задекларував значні активи, оформлені на дружину

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко подав виправлену декларацію за 2024 рік, у якій відобразив значний…

3 години ago

Ексзаступник міністра Борис Лебедцов приховав у декларації дані на 10,97 млн грн

Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов, якого підозрюють у службовій недбалості, викритий у поданні…

10 години ago

Компанія помічника нардепа Костюха викрита на контрабанді електронних сигарет із Польщі

Ужгородська компанія ТОВ «Тиса-Енерджі Груп», що належить помічнику народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Костюха,…

10 години ago

Компанія, пов’язана з ексдепутатом від Труханова, виграла тендер на будівництво Центру безпеки в Херсонській області

Будівельна компанія з Чорноморська, що має зв’язки з колишнім депутатом від партій Геннадія Труханова та…

10 години ago

Ексголова Білгород-Дністровського суду Валентин Заверюха вийшов із СІЗО після застави в 1,75 млн грн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) отримав заставу в розмірі 1,75 млн грн за колишнього голову Білгород-Дністровського…

10 години ago

Начальник Київської митниці Валерій Чіхін декларує валюту, але не має нерухомості: усе майно на дружині

Начальник відділу Київської митниці Валерій Чіхін задекларував значні валютні заощадження, але не вказав жодного об’єкта…

1 день ago