Олександр Богуслаєв скуповує елітне майно у Франції та Монако під час війни

Син В’ячеслава Богуслаєва, обвинуваченого в державній зраді, та ексзаступник голови наглядової ради «Мотор Січі» Олександр Богуслаєв після початку повномасштабного вторгнення РФ значно розширив свої активи у Франції та Монако, придбавши розкішне майно на десятки мільйонів євро.

Маєток у Франції

7 березня 2022 року, через два тижні після початку війни, компанія Monacuiros, зареєстрована в Монако та належна Олександру Богуслаєву, придбала маєток Domaine de Cuiros у комуні Баржем, неподалік Лазурового узбережжя Франції. Права власності перейшли від двох французьких компаній — SCI Domaine de Cuiros і SCI Forestiere dej Jabron, що було офіційно задекларовано того ж дня.

У червні 2022 року Богуслаєв додатково придбав виноградники в Драгіньяні через компанію SCEA Les Granges. Хоча точна сума угод не розкривається, оціночна вартість активів становить:

  • Domaine de Cuiros — 18,5 млн євро.
  • SCI Forestiere dej Jabron — 25,5 млн євро.
  • SCEA Les Granges — 1,5 млн євро.

Загальна сума — 45,5 млн євро.

Богуслаєв став власником понад 400 гектарів землі в комунах Баржем і Комб-сюр-Артюбі, включаючи ліси, поля, виноградники (кадастрові номери вказані в статутних документах) і десяток будівель.

Нерухомість у Монако

Під час війни родина Богуслаєва придбала елітний будинок Villa Suzanne у Монако (7 rue Louis Frolla). До 2023 року Олександр вказував іншу адресу в князівстві — 1 Pl. du Casino, житловий комплекс One Monte Carlo.

Інші активи

Ще до 2022 року Богуслаєв і брат його дружини Євген Внуков придбали кілька квартир на Лазуровому узбережжі. У 2025 році дві квартири (з гаражем) у Вільнов-Лубе Богуслаєв продав запорізькому бізнесмену Олексію Янкову та його дружині, модельєрці Ельмірі Поляєвій.

Богуслаєв є бенефіціаром низки французьких компаній, на які зареєстровано майно на Лазуровому узбережжі вартістю близько 6 млн євро (приблизно 250 млн грн).

Висновки

Придбання Олександром Богуслаєвим елітної нерухомості у Франції та Монако на суму десятків мільйонів євро під час війни викликає запитання щодо джерел фінансування, особливо з огляду на звинувачення його батька в державній зраді. Ці угоди потребують ретельної перевірки антикорупційними органами, щоб з’ясувати походження коштів і можливі зв’язки з діяльністю «Мотор Січі». Історія Богуслаєва-молодшого ілюструє, як окремі особи продовжують накопичувати активи за кордоном, поки Україна бореться з агресією.

superadmin

Recent Posts

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…

21 годину ago

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…

21 годину ago

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…

21 годину ago

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…

21 годину ago

Родина Євтягіних із російськими паспортами веде бізнес у РФ і уникає санкцій в Україні

Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…

2 дні ago

БЕБ викрило схему відмивання 1,78 млрд грн за участю «Столичної Ювелірної Фабрики»

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення від сплати податків, легалізації злочинних доходів…

2 дні ago