Олександр Богуслаєв скуповує елітне майно у Франції та Монако під час війни

Син В’ячеслава Богуслаєва, обвинуваченого в державній зраді, та ексзаступник голови наглядової ради «Мотор Січі» Олександр Богуслаєв після початку повномасштабного вторгнення РФ значно розширив свої активи у Франції та Монако, придбавши розкішне майно на десятки мільйонів євро.

Маєток у Франції

7 березня 2022 року, через два тижні після початку війни, компанія Monacuiros, зареєстрована в Монако та належна Олександру Богуслаєву, придбала маєток Domaine de Cuiros у комуні Баржем, неподалік Лазурового узбережжя Франції. Права власності перейшли від двох французьких компаній — SCI Domaine de Cuiros і SCI Forestiere dej Jabron, що було офіційно задекларовано того ж дня.

У червні 2022 року Богуслаєв додатково придбав виноградники в Драгіньяні через компанію SCEA Les Granges. Хоча точна сума угод не розкривається, оціночна вартість активів становить:

  • Domaine de Cuiros — 18,5 млн євро.
  • SCI Forestiere dej Jabron — 25,5 млн євро.
  • SCEA Les Granges — 1,5 млн євро.

Загальна сума — 45,5 млн євро.

Богуслаєв став власником понад 400 гектарів землі в комунах Баржем і Комб-сюр-Артюбі, включаючи ліси, поля, виноградники (кадастрові номери вказані в статутних документах) і десяток будівель.

Нерухомість у Монако

Під час війни родина Богуслаєва придбала елітний будинок Villa Suzanne у Монако (7 rue Louis Frolla). До 2023 року Олександр вказував іншу адресу в князівстві — 1 Pl. du Casino, житловий комплекс One Monte Carlo.

Інші активи

Ще до 2022 року Богуслаєв і брат його дружини Євген Внуков придбали кілька квартир на Лазуровому узбережжі. У 2025 році дві квартири (з гаражем) у Вільнов-Лубе Богуслаєв продав запорізькому бізнесмену Олексію Янкову та його дружині, модельєрці Ельмірі Поляєвій.

Богуслаєв є бенефіціаром низки французьких компаній, на які зареєстровано майно на Лазуровому узбережжі вартістю близько 6 млн євро (приблизно 250 млн грн).

Висновки

Придбання Олександром Богуслаєвим елітної нерухомості у Франції та Монако на суму десятків мільйонів євро під час війни викликає запитання щодо джерел фінансування, особливо з огляду на звинувачення його батька в державній зраді. Ці угоди потребують ретельної перевірки антикорупційними органами, щоб з’ясувати походження коштів і можливі зв’язки з діяльністю «Мотор Січі». Історія Богуслаєва-молодшого ілюструє, як окремі особи продовжують накопичувати активи за кордоном, поки Україна бореться з агресією.

superadmin

Recent Posts

Довгобуд у Чайках: школа за півмільярда гривень і сумнівні схеми

У селі Чайки під Києвом триває будівництво школи, яке перетворилося на класичний приклад «економіки збитків».…

10 години ago

Скандал із захопленням землі в Києві: «туалетна схема» Дениса Комарницького

У Києві триває скандал довкола незаконного привласнення земельних ділянок, у центрі якого — Денис Комарницький,…

10 години ago

Скандал із витратами Запорізької ОДА: 167 млн гривень на сумнівні контракти без тендерів

Запорізька обласна державна адміністрація (ЗОДА) опинилася в центрі нового скандалу через витрати на оборонні потреби.…

11 години ago

Перший заступник голови Укртрансбезпеки Юрій Марценишин придбав квартиру в Києві за 3,48 млн гривень

У вересні 2024 року перший заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека)…

11 години ago

Заступниця очільника сервісного центру МВС Ганна Демінська задекларувала BMW за заниженою вартістю

Заступниця керівника Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ Ганна Демінська, яка раніше працювала оперуповноваженою департаменту…

11 години ago

Суддю Тетяну Безрук відправлено у відставку після хабарницького скандалу з чоловіком

Вища рада правосуддя (ВРП) ухвалила рішення про відправлення судді Господарського суду Полтавської області Тетяни Безрук…

3 дні ago