Заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора Дмитро Петров домігся видалення своєї декларації з публічного доступу в системі НАЗК, ймовірно, щоб приховати розкішний спосіб життя. Про це стало відомо з реєстру декларацій НАЗК.
Дмитро Петров, один із найнепублічніших посадовців, працює в органах прокуратури з 2006 року після закінчення Національної академії прокуратури. Його кар’єра стрімко розвивалася:
У 2019 році Петров уникав атестації прокурорів, двічі не з’явившись на іспити через «хворобу» в Київському міському клінічному ендокринологічному центрі (23–24 жовтня та 4 листопада). 7 листопада він повідомив ГПУ про перебування на стаціонарі до 5 листопада. Кадрова комісія не повірила в збіг і звільнила його, а суд у 2020 році відхилив позов про поновлення.
Протягом двох років діяльність Петрова була невідомою, можливо, він скуповував земельні ділянки. У січні 2022 року він влаштувався в управління міграційної служби Житомирської області, за два місяці перейшов до Центрального міжрегіонального управління ДМС у Києві, а в грудні 2022 року став третім заступником начальника, посаду для якого створили спеціально. Там він, за даними слідства, реалізовував корупційні схеми.
У листопаді 2024 року суд визнав звільнення 2019 року незаконним, зобов’язавши Офіс Генпрокурора поновити Петрова та виплатити близько 1 млн грн компенсації за «вимушений прогул». Після цього НАЗК оперативно видалило його декларації з публічного доступу.
Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити справу проти Петрова за ст. 368-5 КК (незаконне збагачення). ДБР розслідує його дії за ч. 3 ст. 209 КК (легалізація злочинних доходів).
Декларація Петрова за 2022 рік включає:
Декларація перед звільненням від 2 грудня 2024 року містить позначку «Інформація відсутня» в усіх розділах, що може бути технічною помилкою або спробою уникнути деталізації, оскільки такі декларації фокусуються на видатках і правочинах.
Читайте також: ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати незаконне збагачення прокурора Дмитра Петрова
Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…
Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…
Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…
Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…
Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…
Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…