У Києві правоохоронці викрили масштабну схему привласнення бюджетних коштів, виділених на проведення капітальних ремонтів в освітніх закладах столиці. У справі фігурують шість осіб, серед яких заступник директора та начальник відділу одного з департаментів КМДА, заступник директора спеціалізованого навчального закладу, очільник будівельної компанії та його підлеглі. Їм повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.
Про це повідомляє пресслужба Нацполу.
Злочинна схема була організована в 2023 році, коли керівництво дитячого спортивного ліцею-інтернату, використовуючи спрощені закупівлі, уклало прямий договір з підконтрольною будівельною компанією для проведення ремонту спортивного закладу. Окрім цього, ця ж компанія виконувала капітальний ремонт укриттів у двох інших столичних школах.
Для здійснення оборудки, матеріали для ремонтних робіт закуповували через фізичну особу-підприємця, яким був один з працівників фірми-підрядника. Ці матеріали купували за завищеними цінами, що дозволяло отримувати додаткові кошти. Далі, під час виконання робіт, учасники злочинної групи вносили неправдиві дані в документацію щодо вартості матеріалів, обсягів робіт і їх якості. У результаті, підрядник безпідставно отримав понад 2,2 мільйона гривень з місцевого бюджету. Цей факт було підтверджено проведеними експертизами.
Один із учасників угруповання конвертував незаконно отримані кошти в готівку і передавав їх організатору оборудки — посадовцю КМДА, щоб розподілити гроші серед усіх учасників схеми.
22 січня правоохоронці провели обшуки за місцями проживання підозрюваних та інших осіб, причетних до злочину. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, документацію та “чорнові” записи, які підтверджують незаконні дії фігурантів.
На підставі зібраних доказів шістьом особам, серед яких посадовці КМДА, заступник директора спортивної школи-інтернату, підприємиця та представники будівельної компанії-підрядника, повідомлено про підозру за статтями Кримінального кодексу України щодо привласнення, розтрати майна та заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Наразі триває слідство, вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Заходи з документування фінансової оборудки проводилися під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.
Ігор Кулініч, син заарештованого за держзраду колишнього керівника СБУ Криму Олега Кулініча, ухиляється від мобілізації. Попри те,…
33-річна Роксолана Пиртко, донька оголошеного у міжнародний розшук народного депутата Ярослава Дубневича, витратила понад 44,8 млн грн…
Виконавчий директор ДП «Ліси України» Ігор Лицур не вказує у своїх деклараціях видатки, які його…
Колишній очільник дільниці комунального підприємства «Міськзелентрест» Одеської міськради Костянтин Канжа, якого обвинувачували за статтею про…
На українському ринку азартних ігор відбуваються суттєві зміни. У той час, коли низку компаній позбавили…
Безугла Мар’яна Володимирівна, депутат Верховної Ради України 9-го скликання (фракція “Слуга народу”). Місце народження Народилася…