Виконувачка обов’язків керівника управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Юлія Кран не вказала в декларації за 2024 рік інформацію про користування майном, оформленим на її матір-пенсіонерку Миненурію Кран, яка не мала доходів для його придбання. Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на розслідування 2024 року.
Юлія Кран зареєстрована в Софіївській Борщагівці (Київська область), але проживає в Чернігові. Вона користується двома квартирами в Києві, оформленими на матір, безробітну пенсіонерку:
Миненурія Кран не мала офіційних доходів для таких покупок, що викликає підозри щодо приховування джерел фінансування.
У декларації Кран вказала лише оренду двокімнатної квартири (52 кв.м) у Чернігові в ЖК «Шевченківський», що належить Тетяні Лейновій. Оренда з комунальними платежами коштує ≈20 тис. грн на місяць, що становить понад половину її зарплати (37 тис. грн щомісяця).
З 2016 року на Миненурію Кран зареєстровано BMW X1 (2013, номер АХ7139АК), яким користується Юлія Кран. Вартість авто на момент придбання — 20–30 тис. доларів. Джерела коштів на покупку невідомі через відсутність доходів у матері.
За 2024 рік Кран задекларувала доходи на 700 тис. грн, зокрема зарплату. Її готівкові заощадження склали 880 тис. грн. За 2019–2023 роки вона офіційно заробила ≈1,33 млн грн, але заощадження зросли на 330 тис. грн, що не відповідає задекларованим доходам. Інші джерела, як-от спадщина чи продаж майна, у деклараціях відсутні.
Розслідування 2024 року показало, що у 2021–2023 роках Кран відвідувала дорогі курорти: Мальдіви, Ісландію, Фінляндію, Польщу, Казахстан і країни Балтії. Такі поїздки коштують десятки тисяч доларів, що перевищує її офіційні доходи. Наприклад, відпочинок на Мальдівах (5–15 тис. доларів на особу) дорівнює її річній зарплаті за 2019 рік.
Юлія Кран не задекларувала користування квартирами та автомобілем, оформленими на матір, яка не мала доходів для їхнього придбання. Стрімке зростання заощаджень і витрати на коштовні подорожі не відповідають її офіційним доходам, що вказує на можливе приховування джерел фінансування. Ця справа потребує перевірки НАЗК і правоохоронних органів, щоб з’ясувати походження майна та коштів і виключити корупційні ризики.
Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…
Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…
Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…
Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…
Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…
Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення від сплати податків, легалізації злочинних доходів…