Колишній заступник секретаря РНБО Олег Гладковський (Свинарчук) разом із синами, які переховуються за кордоном, контролює компанію, що виграла тендери на постачання дронів для ЗСУ на суму 144 млн грн. Попри розслідування правоохоронців щодо можливих корупційних схем, фірма, зареєстрована на бухгалтерку родини Гладковських, активно освоює державні кошти.
Гладковський і його сини Ігор та Михайло стали символами корупції в оборонних закупівлях ще до повномасштабного вторгнення. Після втечі за кордон вони продовжують заробляти на військових тендерах через підконтрольні фірми. Однією з них є ТОВ “Ленд Т Компані”, засноване лише 10 місяців тому зі статутним капіталом у 50 тисяч гривень. Попри це, компанія вже отримала контракти на 144 млн грн для постачання безпілотників ЗСУ.
Фірма “Ленд Т Компані” з’явилася після кадрових змін у командуванні Сил ТрО. Джерела OBOZ.UA повідомляють, що цю компанію “наполегливо рекомендують зверху”. Вона зареєстрована у звичайній київській квартирі та належить Аллі Лиходій і її сину Ярославу, які раніше не мали досвіду в подібному бізнесі.
Попри відсутність репутації, компанія виграла тендери на мільйони гривень. Часто вона ставала єдиним учасником або заміняла переможця, який раптово відмовлявся від контракту. Наприклад, у лютому 2025 року компанія продала 44 квадрокоптери DJI Mavic військовій частині А7400 за 8,14 млн грн, хоча інший учасник пропонував нижчу ціну, але його пропозицію було відхилено.
Алла Лиходій працює у “Богдан-Авто Київ” – компанії, яка належить Михайлу Гладковському. Це підтверджує зв’язок між бізнесом родини Гладковських і корупційними тендерами на військові потреби.
Правоохоронці вже розслідують десятки справ щодо можливих зловживань у закупівлі дронів для ЗСУ. Зокрема, перевіряють керівника відділу внутрішнього контролю ТрО Костянтина Заману, якого підозрюють у причетності до цих схем. Також проводяться експертизи щодо вартості дронів, адже військові закупівлі неодноразово супроводжувалися завищеними цінами та відсутністю прозорості.
Родина Гладковських продовжує наживатися на армії, попри гучні корупційні скандали. Чи зможуть правоохоронці зупинити ці схеми? Чи знову все закінчиться безкарністю?
Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…
Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…
Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…
Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…
Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…
У квітні 2025 року завершилися тендери на капітальний ремонт доріг у Херсонській області, де перемогу…