Заступник голови Державіаслужби Данііл Меньшиков приховує майно в деклараціях

Новий заступник голови Державної авіаційної служби України Данііл Меньшиков, який раніше очолював Черкаську та Львівську митниці, не вказує в деклараціях значні активи. Про це повідомляє редакція 368.media, посилаючись на розслідування міжнародного детективного бюро Absolution.

Меньшиков неодноразово потрапляв у скандали. У 2022 році Державне бюро розслідувань (ДБР) проводило обшуки в його помешканні через справу про ввезення автомобілів в Україну без сплати ПДВ, що завдало державному бюджету збитків на 60 млн грн. У 2024 році Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило в декларації Меньшикова недостовірні відомості на суму 14 млн грн. Посадовець оскаржує висновки НАЗК у суді, але, попри триваючі розгляд справи, у 2025 році його призначили заступником голови Державіаслужби. Він продовжує подавати декларації з недостовірною інформацією.

Цікаво, що в офіційній біографії на сайті Державіаслужби Меньшиков не вказав, що у 2021–2022 роках очолював Львівську митницю.

Прихована нерухомість

У декларації за 2024 рік Меньшиков не зазначив чотири котеджі на околиці Києва (район ДВРЗ) загальною площею близько 1200 м², розташовані на земельних ділянках площею 0,4 га. Раніше ця нерухомість була оформлена на його співмешканку Анну Бушинську, але в останній декларації про неї немає жодної згадки. Проте це не означає, що майно зникло.

11 квітня 2025 року житлово-будівельний кооператив «Форест-2024», власниками якого є Анна Бушинська та її батько Віталій Бушинський, отримав висновок про можливість об’єднання цих котеджів у єдиний житловий комплекс. За оцінками, порівнянними з ринковими цінами на подібну нерухомість у Києві, вартість цих будинків перевищує 1 млн доларів.

Закордонні активи та бізнес

Анна Бушинська разом із батьком володіє компанією VB GROUP INVEST SL, яка займається нерухомістю в іспанському місті Марбелья. Навіть якщо цей актив був набутий до початку спільного проживання з Меньшиковим, посадовець був зобов’язаний задекларувати цю компанію, але не зробив цього.

Фінансові активи та транспорт

У 2023 році Анна Бушинська придбала автомобіль Porsche Cayenne за 6,7 млн грн. Вона задекларувала значні готівкові кошти: 785 тис. доларів, 510 тис. євро та 170 тис. британських фунтів. За даними розслідування, більшість цих коштів з’явилися ще до знайомства з Меньшиковим. Одне з можливих пояснень — бізнес її батька, Віталія Бушинського, пов’язаного з ТОВ «Дніпровський інвестиційний союз». Він співпрацює з київським забудовником Дмитром Ароцкером, партнером відомого бізнесмена Вагіфа Алієва.

Переоформлення активів

Віталій Бушинський поступово передає свої активи дочкам — Анні та Єлизаветі. Серед них — компанії, які володіють правами оренди на привабливі земельні ділянки в Києві, зокрема території біля станції метро «Харківська» та торговий центр Clever.

Висновки

Данііл Меньшиков систематично приховує майно та активи, пов’язані з його співмешканкою Анною Бушинською, у своїх деклараціях. Не задекларована дорога нерухомість у Києві, закордонний бізнес і значні фінансові активи викликають питання щодо прозорості його статків. Призначення Меньшикова на високу посаду в Державіаслужбі, попри триваючі судові спори з НАЗК і попередні скандали, свідчить про слабкість антикорупційних механізмів. Зв’язки Анни Бушинської з впливовими бізнесменами через її батька лише посилюють необхідність ретельної перевірки діяльності Меньшикова. НАЗК і правоохоронні органи мають звернути увагу на ці факти для забезпечення відповідності його декларацій реальному стану справ.

superadmin

Recent Posts

Компанія Artline: зв’язки з Фірташем, російськими власниками та фіктивними ФОПами в тендерах

ТОВ «Артлайн Інтеграція», що входить до групи компаній «Artline», опинилося в епіцентрі скандалу через зв’язки…

14 години ago

Юрій Бойко та схема легалізації $70 млн через нерухомість: роль фонду «Хантер»

Протягом останніх десяти років народний депутат України Юрій Бойко, відомий численними політичними та фінансовими скандалами,…

14 години ago

Єгор Масленніков: будівельна афера століття та надії на повернення

Єгор Масленніков — харківський забудовник, чиє ім’я стало синонімом однієї з найбільших будівельних афер в…

15 години ago

Компанії Вадима Єрмолаєва повернули спецдозволи на надра після санкцій РНБО

Держгеонадра поновили всі три спецдозволи на користування надрами компаніям дніпровського бізнесмена Вадима Єрмолаєва та його родини. Раніше…

15 години ago

Директор ДП «Фінінпро» Юрій Журавльов приховує доходи дружини, яка активно скуповує землю

Директор державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» (ДП «Фінінпро»), що підпорядковується Державному агентству відновлення, Юрій Журавльов…

15 години ago

Фірма, пов’язана з родичем ексдепутата ОПЗЖ Князя Хачатряна, завдала бюджету збитків на 108 млн грн через схему ухилення від податків

Компанія, пов’язана з близьким родичем колишнього народного депутата від забороненої партії ОПЗЖ Князя Хачатряна, стала…

15 години ago