Журналісти-розслідувачі знайшли в оточенні колишнього генерального прокурора Юрія Луценка цілу низку дорогого майна, частина якого зареєстрована на підставних осіб. У своєму розслідуванні видання «Закон і бізнес» вказує на численні нерухомості та автомобілі, які належать родині Луценка, а також на підставних осіб, що використовуються для реєстрації цих активів.
Серед знайденого майна – десятки мільйонів доларів вартості: розкішні квартири, паркомісця, будинки та нежитлова нерухомість, в тому числі в столиці. Загальна площа нерухомості, що перебуває у власності Луценків, перевищує 6 тисяч квадратних метрів. Серед значних активів – будинок площею 859 кв.м. у селі Стоянка під Києвом, де фактично проживає сам Юрій Луценко, хоча майно зареєстроване на його тестя, який не має достатніх доходів для такого придбання.
Також у розслідуванні згадуються квартири, які належать дружині Юрія Луценка, Ірині Луценко, і навіть нежитлові приміщення, що оформлені на її ім’я. Окрім того, згадані активи були зафіксовані на підставних осіб, таких як Світлана Риженко, яка раніше працювала в Антимонопольному комітеті України разом з дружиною Луценка. Вона стала власницею кількох елітних квартир і нежитлових приміщень, на що не мала достатніх доходів.
Деяке з майна реєстрували навіть на родичів і близьких друзів Луценка. Зокрема, на Сергія Волохіна, брата невістки, був оформлений один з елітних об’єктів у Києві, який був проданий лише декілька років тому.
Згідно з інформацією, на родину Луценків також зареєстровано кілька підприємств, серед яких ТОВ «Сіті конект», ТОВ «ЮНКОРД» та ТОВ «Бел Фам». На їхніх рахунках числиться кілька земельних ділянок та адміністративних будівель, а також ціла група автомобілів.
Це розслідування ставить під сумнів легітимність значної частини активів родини Луценків і дає чітке уявлення про використання офіційних посад для приховування фактичних статків. Хоча розслідування триває, вже зараз можна сказати, що історія з майном Луценка далеко не єдина у своєму роді серед українських високопосадовців.
Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…
Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…
Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…
Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…
Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…
Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…